ft melior.jpg

Antradienį vykusiame žemės ūkio ministro Andriaus Palionio susitikime su Lietuvos melioracijos įmonių asociacijos atstovais aptarti svarbiausi melioracijos srities klausimai: gresiantis būsimų šios srities specialistų trūkumas, problemos, susijusios su viešaisiais pirkimais bei kitos ne mažiau aktualios temos.

Visoje Lietuvoje trūksta kvalifikuotų žemės ūkio srities specialistų, tarp jų – ir atestuotų hidrotechnikos specialistų. Praėjusią savaitę Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlomiems Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo įgyvendinimo pakeitimams, kuriais siekiama į studijų programas, susijusias su veikla žemės ūkio sektoriuose, pritraukti daugiau studentų, mokant jiems 200 Eur siekiančias stipendijas. Šis sprendimas, anot žemės ūkio ministro A. Palionio, gali tapti rimta paskata renkantis hidrotechnikos studijas.

“Specialistų žemės ūkyje trūkumas tampa vis aktualesnis, delsti negalima – problema kasmet tik didės. Jau šiandien trūksta kvalifikuotų hidrotechnikos specialistų, tad 200 eurų stipendija, mokama pirmo kurso  studentams aukštosios mokyklos nustatyta tvarka, gali paskatinti daugiau jaunuolių studijuoti šią studijų kryptį“, – teigia žemės ūkio ministras A. Palionis.

Ministerija taip pat nuolat diskutuoja su ministerijomis, Vyriausybe, Prezidentūra, Seimo nariais ir mokslo institucijomis dėl pereinamojo konkurso balo į žemės ūkio specialybes peržiūros, nes stojantiesiems į hidrotechnikos specialybę yra iškelta aukšta pereinamojo balo kartelė, todėl daugeliui moksleivių yra sunku įstoti, studijų programa yra nepatraukli.

Ministras taip pat išsakė viltį, kad ateityje tiek melioracijos, tiek ir kitiems savivaldybių specialistams darbo užmokestis bus didinamas – Vyriausybė jau parengė ir pateikė Seimui Ilgalaikio tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo iki 2025 metų strategiją, kuriai artimiausiu metu turėtų būti pritarta. Tokiu būdu būtų užtikrintas viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio didinimas ir melioracijos srityje.

Susitikimo metu aptartos ir kitos šiai sričiai svarbios problemos, taip pat ministras A. Palionis, dėkodamas  labiausiai melioracijos srityje nusipelniusiems specialistams, įteikė padėkas.

Šaltinis: http://zum.lrv.lt/lt/news/view_item/id.19227