Birželio 10 d. LŽHIS (Lietuvos žemėtvarkininkų ir hidrotechnikų sąjungos) viceprezidentas Giedrius Balevičius ir tarybos narys Egidijus Stašelis dalyvavo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nuotoliniame pasitarime, kurio metu LŽHIS kreipėsi į šį komitetą ir valdžios institucijas, nesutikdama su Aplinkos ministerijos siūlomomis Nekilnojamojo turto kadastro įstatymo pataisomis. Pasitarimo metu Seimo Aplinkos komitetas savo galutinio sprendimo kol kas nepriėmė. Jo laukiama su viltimi, nes dar gegužės 21d. Aplinkos ministerijoje surengtame tarpinstituciniame pasitarime nepaisant LŽHIS išdėstytų argumentų šis projektas bandomas stumti link Seimo posėdžių salės.

LŽHIS prieštarauja daliai įstatymo pataisų projekto nuostatų ir prašo projektą tikslinti. LŽHIS iš esmės nepritaria  šio projekto 7 straipsnio 5 dalies papildymui, 12 straipsnio 2  ir 3 dalių  pakeitimams.

Šie pakeitimai suteiktų teisę VĮ Registrų centrui tikrinti Žemės sklypų kadastro bylas. Taip būtų  dubliuojamos institucijų funkcijos,  nes  VĮ Registrų centrui patikrinus bylą ir esant poreikiui priimti sprendimus pagal Kadastro nuostatų 21 ir/arba 125 punktus, sprendimui priimti NŽT turėtų iš naujo išnagrinėti bylą.

Jei projekte numatytos įstatymo pataisos bus priimtos, VĮ Registrų centras, tikrindamas bylas, neturės galimybės naudotis visais Žemės reformos žemėtvarkos projektais t. y. jų patikslinimais, todėl kiekvienos bylos tikrinimo atveju turėtų teikti prašymą ir gauti šiuos projektus iš NŽT archyvų. Tokios procedūros pailgins tikrinimo terminus ir archyvavimo sąnaudas bei sukurs paradoksą, kuomet VĮ Registrų centras pats vykdys žemės sklypų kadastrinius matavimus, juos tikrins, priims sprendimus ir registruos. Dėl to neabejotinai brangs ir  VĮ Registrų centras paslaugos  matininkams ir gyventojams.