Apie tai rašoma žurnale “Žemėtvarka ir hidrotechnika” 2018 m. Nr.3
UAB „Kuršasta“ – viena didžiausių ir seniausių statybinė įmonė Skuodo rajone. Šis darbo kolektyvas turi ilgametę patirtį kuriant Skuodo rajono infrastruktūrą, melioruojant žemę, tvarkant aplinką, tiesiant naujus bei tvarkant senus kelius, statant tiltus, rengiant inžinerinius tinklus…
Savo patirtimi, dėmesiu ir kokybišku požiūriu į atliekamą darbą ši bendrovė užsitarnavo klientų ir visuomenės pasitikėjimą ne tik savame rajone. 2017 m. UAB „Kuršasta“ nominuota sertifikatu „Stipriausi Lietuvoje“, turi lyderio statusą. Apie tai rašinys ”Darbu užsitarnavę pasitikėjimą”.
* * *
Nuosavybės grąžinimas lietuviui tapo kaip ir nepriklausomybės simbolis. Nuo 1990 m. formavosi kitas požiūris į nuosavybę, į tėvų ar senelių turto sugrąžinimą. Tai ypač svarbu buvo pirmaisiais nepriklausomybės metais. Reformos pradžia ir prielaidomis žemės nuosavybei atsirasti laikytinas ūkininkų ūkių kūrimasis pagal Valstiečių ūkio įstatymą. Pati žemės grąžinimo pradžia buvo labai aktyvi, žmonės norėjo tapti savo žemės savininkais, patys pradėjo ją dirbti. Pamąstymais žemės tvarkymo tema šiame numeryje dalijasi NŽT teritorinių skyrių vadovai Zigmantas Šimkus, Steponas Januška ir Jurgis Plieskis.
* * *
Kasmet Baltijos šalių valstybėse vyksta tarptautinės konferencijos žemės melioracijos temomis. Šiemet ši konferencija vyko Laulasmaa mieste prie Baltijos jūros Estijoje. Konferencijos tema – „Skaitmenizavimo galimybės bei ateities perspektyvos žemės melioracijos srityje“. Konferencijoje, be Baltijos šalių, dalyvavo ir Pietų Afrikos, Rusijos, Suomijos, Baltarusijos, Gruzijos bei Ukrainos, (iš viso 99) atstovai. Apie tai Juliaus Mačiulaičio rašinys “Tarptautinė melioracijos
konferencija Estijoje”.
* * *
Į pirmąją tarptautinę mokslinę ekologijos ir aplinkos inžinerijos konferenciją Krokuvos žemės ūkio universiteto Kongresų centre buvo pakviestos doc. Midona Dapkienė (ASU Hidrotechninės statybos inžinerijos institutas) ir prof. Laima Česonienė(ASU Aplinkos ir ekologijos institutas). Apie tai jų įspūdžiai rašinyje “Ekologijos ir aplinkos inžinerijos konferencija Krokuvoje”.
* * *
Tęsiame straipsnių ciklą apie žemės reformas, vykusias per šimtmetį nuo Lietuvos valstybės atkūrimo 1918 m. Žurnalo pirmajame numeryje buvo straipsniai: „Tarpukario (1918 – 1939 m.) žemės reforma“ ir „Bolševikinė žemės reforma Lietuvoje“, antrajame numeryje – „Socialistinė žemės reforma“. Šiame numeryje publikuojame prof. Prano Aleknavičiaus rašinį “Restitucinė žemės reforma – 1991 – 2018 m.”
MŪSŲ GYVENIMAS
Vanda Vasiliauskaitė.
Darbu užsitarnavę pasitikėjimą 1
Algis Kvaraciejus. Studentų
priėmimas į ASU VŪŽF 6
Rytis Skominas. ASU VŪŽF
absolventai 7
ŽEMĖTVARKA
Zigmantas Šimkus. Pamąstymai
žemėtvarkos tema 12
Steponas Januška. Žemės reformos
baigiamieji darbai Plungės rajono
ir Rietavo savivaldybėse 19
Jurgis Plieskis. Žemės tvarkymo
problemos 24
Vilma Daugalienė. Žemės
konsolidacijos ypatumai Suomijoje 26
HIDROTECHNIKA
Midona Dapkienė, Algirdas Radzevičius.
Pasaulinėje vandens, nuotekų ir atliekų
tvarkymo parodoje 30
Juozas Smilgevičius. Stambulo kanalas 34
ŽEMĖS KADASTRAS, GEODEZIJA
Algis Bagdonas. Žemėtvarkos ir
kadastro institucijų gamybiniai ryšiai 36
Arminas Stanionis, Krista Sabaitytė.
Klaidos kadastro duomenų bylose 41
MOKSLININKŲ DARBAI
Inga Adamonytė, Eglė Šarkinienė.
Dirvožemio drėgmės režimo
reguliavimas 43
Rytis Skominas. ASU Vandens ūkio
ir žemėtvarkos fakulteto moksliniai
projektai 2016 – 2019 m. 48
KONFERENCIJOS, SEMINARAI
Julius Mačiulaitis. Tarptautinė
melioracijos konferencija Estijoje 53
Midona Dapkienė, Laima Česonienė.
Trečioji tarptautinė konferencija
ICIEM 2018 Tunise 58
Midona Dapkienė, Laima Česonienė.
Ekologijos ir aplinkos inžinerijos
konferencija Krokuvoje 61
KELIONĖS
Vanda Vasiliauskaitė. Baltojo
marmuro kasykloje 64
SVEIKINAME 67
LIETUVOS VALSTYBĖS
ATKŪRIMO 100-METIS
Pranas Aleknavičius. Restitucinė
žemės reforma – 1991 – 2018 m. 75
UŽJAUČIAME 88
KRONIKA 90