Apie tai rašoma numeryje
….2020 m. VDU Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakultetas išleido gana gausų absolventų būrį – 123 specialistus, iš jų 66 bakalaurus ir 57 magistrus. Šiais metais fakultetas išleido 24-ąją hidrotechninės statybos inžinerijos ir 26-ąją žemėtvarkos nuolatinių studijų bei 11-ąsias hidrotechninės statybos inžinerijos ir žemėtvarkos ištęstinių studijų bakalaurų laidas.
Pirmosios pakopos studijas baigė 36 hidrotechninės statybos inžinerijos bei 30 žemėtvarkos studijų programų bakalaurų (1 lentelė). Šiais metais hidrotechninės statybos inžinerijos studijų programos studijas baigė ir trys studentai iš Nepalo. Apie tai išsamiau informacijoje “VDU Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto absolventai”.
*** *** ***
Daug pakeiksnojimų susilaukė kraštovaizdžio ir žemės melioracijos priešprieša. Numelioruoti ir grioviais paversti upeliai, masiškai išnaikintos sodybos, sukeltos į unifikuotas gyvenvietes. Kaip atsitiko, kad tarpukario nepriklausomos Lietuvos modernumo ženklas – melioracija, pakėlęs kaimo gerbūvio ir kultūros lygį, tapo kraštovaizdį naikinančiu blogiu? Gamtos m. dr. Vytautas Narbutas rašinyje “Kraštovaizdis ir žemės melioracija Šiaurės Lietuvos karstiniame regione” mintimis dalijasi apie tai.
*** *** ***
Honolulu mieste Havajuose (JAV) vyko konferencija ir paroda „Aquaculture America 2020“. Honolulu miestas laikomas renginio Aquaculture America „gimimo“ miestu, nes prieš 15 metų čia vyko pirmoji konferencija. Šių metų konferencija ir paroda vyko Honolulu bendruomenės centre, kuris yra idealioje miesto vietoje. Renginyje dalyvavo mokslininkai ir akvakultūroje naudojamos įrangos bei priemonių gamintojų atstovai iš Azijos regiono (Japonijos, Kinijos, Pietų Korėjos, Singapūro), Kanados, Lotynų Amerikos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos. Europai atstovavo Graikijos, Italijos, Danijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos mokslininkai ir gamintojai. Įspūdžiais iš renginio tolimoje šalyje Gražinos Žibienės rašinyje “Parodoje „Aquaculture America 2020“.
*** *** ***
Žemėtvarkai paskyrusi 39 savo gyvenimo metus žemėtvarkos inžinierė panevėžietė tautodailininkė Elvyra Kasiulynienė šiandien kuria aukščiausios klasės rankdarbius. Siuva, mezga, neria… Jos gyvenime susipynę žemėtvarkos ir tautodailės pradai gana ryškūs. Apie šios moters gyvenimą, jos darbus ir pomėgius rašinys “Žemėtvarkos darbai neužtvėrė kelio kūrybai”.
*** *** ***
Laivų kelrodžiai švyturiai visada buvo laikomi saugumo, tikėjimo, vilties simboliu. Ištisus amžius tolumoje išvysti mirksintį taškelį – švyturį – jūreiviams reiškė artėjantį krantą, išsiilgtus namus, laukiančius mylimus žmones. Svajotojams švyturys tebežadina romantišką kelionių ilgesį. Liepos pradžioje duris lankytojams atvėrė marinistinės kultūros paminklas – Nidos švyturys. Anksčiau šį švyturį buvo galima apžiūrėti tik iš išorės, o nuo šiol visi norintys gali užlipti 132 laipteliais į patį jo viršų ir pasigėrėti nuostabia Kuršių marių, Baltijos jūros ir tarp šių vandenų įsiterpusios Kuršių nerijos panorama. Išsamiau rašinyje “Nidos švyturys atvertas lankytojams”.
TURINYS