Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjungos Žemėtvarkos sekcijos nariams birželio 25-27 dienomis organizuojama kelionė į Baltarusijos pilis ir Minską

 

Kelionės metu susitiksime su Baltarusijos žemėtvarkos, geodezijos ir kartografijos tyrimų instituto darbuotojais, susipažinsime su jų veikla.

Registruotis prašome iki gegužės 9 d. el. paštu: vaiva.stravinskiene@asu.lt arba tel.: 869873557.

Kelionei reikalingos vizos, todėl būtina turėti galiojantį (išvykstant minimalus paso galiojimo laikas turi būti 3 mėnesiai po kelionės pabaigos) LR piliečio pasą bei nuotrauką.

Kelionės kaina LŽHIS nariams 380,- Lt,  kitiems – 480 Lt  (įskaitant draudimą ir vizos mokestį bei svarbiausius lankytinus objektus). Kaina gali kisti priklausomai nuo žmonių skaičiaus.

 

Trumpas kelionės aprašymas:

1 DIENA.

Išvykimas: iš Akademijos mstl., Kauno r. – 6 val., iš Vilniaus – 8 val.

Aplankome Krėvos pilį, pastatytą Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino laikais ir atiduotą valdyti jo sūnui Algirdui.

Atvykstame į Baltarusijos sostinę Minską. Lankymasis Baltarusijos žemėtvarkos, geodezijos ir kartografijos tyrimų institute. 

Po to – pažintinė ekskursija pėsčiomis ir autobusu po Minską.

Laisvas vakaro laikas. Nakvynė Minske. 

 2 DIENA.

Pusryčiai. Vykstame į Nesvyžių, nuo XV a. priklausiusį didikams Radviloms. Aplankome pirmąją rytų Europoje barokinę jėzuitų bažnyčią Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje ir jos požemiuose įkurtą didikų Radvilų šeimos mauzoliejų. Aplankome Nesvyžiaus rūmų kompleksą. Apžiūrime šalia pilies išlikusį parką, Nesvyžiaus centrą.

Keliaujame į Myrių, kur išvysime kadaise Radvilų šeimai priklausiusią unikalią Myriaus pilį, įtrauktą į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Šalia jos įkurtas itališkasis parkas, kuriame pastatyta memorialinė raudonų plytų bokštinė koplyčia. Kelionę tęsiame Lietuvos istorijos keliais.

Aplankome Naugarduką – vietą, mininčią garbingą Lietuvos praeitį, išgarsintą poeto A. Mickevičiaus.

Vakare atvykstame į Lydą, kuri iki XVIII a. antros pusės priklausė Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. Nakvynė Lydoje.

3 DIENA.

Pusryčiai. Keliaujame iki Slanimo,  istorinio miesto, įsikūrusio prie Ščiaros upės, kurio seniūnai buvo žymių LDK giminių atstovai: Chreptavičiai, Oginskiai, Valavičiai ir Sapiegos. Iš čia vykstame į Žirovičius – vyrų stačiatikių vienuolyną, kuriame yra stebuklinga Švenčiausios dievo motinos ikona, o ir pats vienuolynas gaubiamas mistinių legendų. Paskutinis objektas – Gardinas. Vėlai vakare grįžtame į Kauną.