Malūnas be užtvankos – ne malūnas

          Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakultetas ir Lietuvos hidroenergetikų asociacija surengė seminarą “Vandens malūnų diena” (seminaro vadovas Vandens išteklių inžinerijos instituto prof. Petras Punys).

         Įdomių minčių savo pranešimuose išsakė ASU mokslininkai, melioracijos sistemų bei hidrotechnikos statinių naudotojai, vandens jėgainių kooperatyvų atstovai, aplinkosaugininkai, kraštovaizdžio architektai ir kultūros paveldo atstovai. Apie vandens malūnų (jėgainių) atstatymo techninius-ekonominius sprendinius ir pasitaikančias problemas kalbėjo su tuo susiduriantys specialistai.

         Kokios upės ekologiniu ir kultūriniu požiūriu yra vertingos? Ar tikrai Saugomų teritorijų įstatymas neskatina vandens jėgainių paveldo atkūrimo? Kiek realiai prie šalies elektros energijos gali prisidėti nepatvankinės jėgainės? Kokie mažųjų vandens jėgainių poveikiai daro didžiausią įtaką ekologinės būklės kokybės elementams ir kuriems iš jų ta įtaka turėtų būti reikšmingiausia? – šiuos ir kitus klausimus pasibaigus seminarui diskusijų apskritajame stale nagrinėjo seminaro dalyviai. (Apskritojo stalo diskusijų moderatorius A. Lukianas, LMA Vandens problemų taryba.)

         Tarp seminaro rėmėjų – ir Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjunga.

                                       Vanda VASILIAUSKAITĖ

 

Seminaro “Vandens malūnų diena” vadovas ASU prof. Petras Punys.

 

IMG_0625

Aplinkos ministerijos Vandenų apsaugos ir hidrografinio tinklo priežiūros skyriaus vedėjas Gintautas Sabas.

Untitled1

Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorės pavaduotojas Algimantas Degutis.

Untitled2

Kavos pertraukėlė.

IMG_0563

Klausimų pranešėjams nestokojo prof. Antanas Lukianas (LMA Vandens problemų taryba).

IMG_0545