Profesinė šventė pamario žemėje

       Šiemet žemėtvarkininkai, hidrotechnikai, melioracijos įmonių specialistai ir kiti giminingų profesijų broliai profesinės dienos paminėti susitiko Drevernoje, buvusioje Karaliaus Vilhelmo prieplaukoje įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje ,,Strykis”. Ten, kur pro šalį keliu Klaipėda Šilutė rieda automobilių virtinės ir čia pat su Drevernos upe susitinka garsusis Vilhelmo (arba Klaipėdos) kanalas, kurį 1863-1873 metais rankomis iškasė prancūzų karo belaisviai, idant aplenkdamas Kuršių marias vandens kelias sujungtų Klaipėdos uostą ir Miniją.     

     Kadaise Drevernos kaimą pamaryje garsino nagingi kurėnų, vytinių ir venterinių valčių statytojai, čia beveik 300 metų veikė garsusis žuvų turgus Strykis, į šį kraštą sutraukdavęs šimtus žvejų ir pirklių. O kad šiandien čia esama žuvies – šviežios ir rūkytos, galėjai įsitikinti dalyvaudamas šventėje.

     

  – Prieš ketvirtį amžiaus atkurtosios Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjungos (LŽHIS) nariai šiemet penkioliktąjį kartą švenčia savo profesinę dieną. Ši šventė rengiama kasmet pirmąjį birželio šeštadienį nuo 2000 metų vis kitoje šalies vietoje, – pradėdamas šventę kalbėjo LŽHIS prezidentas Giedrius Balevičius. Ir kvietė visus atvykusius gražiai pabendrauti. Kolegas profesinės dienos proga sveikino Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės žemės tarnybos prie ŽŪM vadovai, Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius Antanas Maziliauskas, Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto vadovai, Lietuvos matininkų asociacijos prezidentė Jolanta Česnauskienė, kiti svečiai. Savo ruožtu šventės organizatoriai už nuopelnus Sąjungai padėkojo ir gražaus jubiliejaus proga ant ASU rektoriaus A. Maziliausko pečių uždėjo kuplų ąžuolų vainiką.

        Nacionalinės žemės tarnybos prie ŽŪM garbės ženklas – aukščiausias apdovanojimas už nuopelnus žemės tvarkymo ir administravimo srityje, įteiktas ilgamečiam žemėtvarkos specialistui Vytautui Skuodžiūnui, iki šiol aktyviai besirūpinančiam žemėtvarkos prestižu.

      Žemės ūkio ministerijos padėkos raštai, Nacionalinės žemės tarnybos prie ŽŪM ir LŽHIS padėkos įteiktos labiausiai savo profesijai tiesioginiu darbu ir visuomenine veikla nusipelniusiems žmonėms.

       Kaip ir ankstesniais metais, LŽHIS padėkomis bei prizais apdovanoti geriausių hidrotechnikos ir žemėtvarkos projektų konkurso nugalėtojai.

        Šventė nebūtų šventė be linksmumo ir šurmulio, be bičiuliško pabendravimo su kolegomis. Iš toliausiai girdėjosi muzika, katile garavo gardi košė, šūkavo sirgaliai, palaikydami sporto aikštelėse ir prie šaudymo stendų besirungiančius kolegas. Tik žvejojančius draugai palaikė tyliai, kad žuvų, kurios ne itin domėjosi joms siūlomu masalu, nenubaidytų.

      Gražu buvo matyti spalvinga sportine apranga pasidabinusius kolegas, taip skiriant – kur ,,Plungės Jonio”, Valstybės žemės fondo, ,,Plungės lagūnos”, ,,Kvėdarstos” ar kurio nors kito kolektyvo atstovai.

       NŽT medaliais apdovanoti tinklinio, krepšinio, šaudymo varžybų nugalėtojai bei žvejai. Tinklinio varžybose nugalėtojais tapo skuodiškių ,,Kuršastos” komanda, antrąją vietą užėmė VŽF Šiaulių komanda, trečiąją – ,,Plungės Jonis”. Krepšinio aikštelėje pirmavo VŽF II komanda, antrąją vietą užėmė ,,Kamesta” iš Kauno, trečiąją – ,,Kuršasta”. Taikliausiai šaudė Arūnas Adomaitis iš Šiaulių, po jo sekė Mangirdas Lukoševičius, Eligijus Purvainis, Antanas Šalvis ir Marijus Neimanas. Tarp moterų taikliausia pasirodė Indrė Gražinskaitė, jai nusileido Brigita Šimoliūnienė ir Milda Šukienė. Žvejyboje geriausiai sekėsi Petrui Žibui.

      Šventės ,,vinimi” tapo modernizuoto folkloro grupės KITAVA, reprezentuojančios Šiaulių universitetą, pasirodymas.

      Netruko pasibaigti metuose kartą vykstanti žemėtvarkininkų ir hidrotechnikų profesinė šventė. Kas dalyvavo joje – džiaugiasi iškovotais prizais, tebesidalija įspūdžiais, o kas negalėjo pabūti sykiu ir praleido progą pabendrauti su kolegomis – susitiks lygiai po metų.

                            Vanda VASILIAUSKAITĖ

  (Išsamesnis reportažas apie šventę – netrukus pasirodysiančiame antrajame žurnalo “Žemėtvarka ir hidrotechnika numeryje”).

 

 

Šventės akimirkos

IMG_0370 (2)     

IMG_0386 (4)

IMG_0414 (3)

IMG_0390 (2) 

IMG_0487

Daugiau nuotraukų Galerijoje.