Hidrologinė sausra šalyje, kaip pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos, vis dar tęsiasi.

     Nors ir palijo, orai atvėso, bet iš esmės padėtis nepasikeitė. Ji yra prasčiausia, kaip ir rugpjūtį, pietų ir pietryčių upėse, o geriausia – vakarų. Labiausiai nusekę yra Nemunas, Neris ir Nevėžis. Vandens lygis šiose upėse ties matavimo stotimis 40-70 cm žemesnis už rugsėjo vidutinį. Šventojoje ties Ukmerge ir Anykščiais, Šušvėje ties Šiaulėnais, Tatuloje ties Trečionimis, Merkyje ties Puvočiais ir Bartuvoje ties Skuodu jis yra artimas daugiamečiam rugsėjo vidurkiui (vyrauja iki 15 cm nusekimas).

     Pasak hidrologų,  yra upių, kurių atskirose vandens matavimo stotyse susidarė skirtinga padėtis. Antai Šešupėje ties Liubavu šiuo metu vandeningumas yra artimas rugsėjo vidurkiui, tačiau ties Kudirkos Naumiesčiu upė yra net 39 cm seklesnė už mėnesio normą. Panaši situacija ir Minijoje, kur Lankupiuose vandens lygis 15 cm, o Kartenoje net 45 cm žemesnis už rugsėjo vidutinį lygį. Tačiau Akmenoje-Danėje ties Kretinga ir Aunuvoje ties Aunuvėnais jis yra aukštesnis, nors ir labai nedaug (iki 10 cm), už rugsėjo daugiametę normą.

Šalktinis: https://am.lrv.lt/lt/news/view_item/id.954