Zem_Hidro-Virselis3

Apie tai rašoma žurnale “Žemėtvarka ir hidrotechnika” 2014 m. Nr.3

 

      Liepos mėnesį naująja žemės ūkio ministre tapo didelę administracinio darbo patirtį turinti politikė Virginija Baltraitienė. Apie tai, kokių minčių vedama ji pradėjo darbus ir kaip vertina situaciją žemėtvarkos bei melioracijos srityse, kalbėjomės su žemės ūkio ministre Virginija BALTRAITIENE. Apie tai rašinys “Problemų nestokojame”.

                         *        *       *

     Prieš trejus metus buvo triukšmingai atidarytas Šventosios uostas ir… tyliai pamirštas. Iškilmingame atidaryme skelbta, kad uoste švartuosis kone visos Baltijos jūroje plaukiojančios jachtos, kurių daugybė dabar praplaukia pro šalį. Manyta, jog keliautojai galės pailsėti vietos viešbučiuose, pasiausti Šventosios bei Palangos baruose ar tiesiog pasižvalgyti po Vakarų Lietuvą. Jūra iš tokių vilčių pagyvinti turizmą negailestingai pasišaipė jau po savaitės uosto prieigas užnešdama smėliu. Akivaizdu, jog Šventosios uostas niekada ir neprilygs Klaipėdai, jis tiks tik nedideliems laivams.

     Šventosios uosto rekonstrukcijos projektą “Sweco hidroprojektas” pagal jungtinės veiklos sutartį rengia kartu su UAB “Hidrosfera”, UAB “Sweco Lietuva” ir “Vilniaus hidroprojektas”. Kokį projektuose matome naująjį Šventosios uostą? Kokių problemų pasitaikė rengiant projektą ir ar laiku bus baigti numatyti darbai, – kalbėjomės su darbus vykdančiais specialistais. Rašinys “Šventosios uosto perspektyva”.

                          *       *      *

    Šiemet Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjungos (LŽHIS) narių gretas papildė net 32 jauni įmonės ,,Geometra” žmonės. Šio kolektyvo atstovai buvo aktyvūs ir birželį Drevernoje (Klaipėdos r.) švenčiant žemėtvarkininkų bei hidrotechnikų profesinę dieną.

     Per trylika veiklos metų vos nuo kelių darbuotojų išaugusią iki gausaus būrio įvairių sričių specialistų kolektyvo, šią įmonę šiandien žino, vertina bei savo partneriu renkasi verslo, įvairių Lietuvos savivaldybių atstovai. Siekdama didesnių laimėjimų ir pasitikėjimo, kompanija skinasi kelią į platesnius vandenis. Rašinys žurnale – “Geometra”: LŽHIS – tramplinas į didesnius laimėjimus”.

                         *       *       *

Norėdami susipažinti su Jurbarko melioracijos specialistų darbais ir rūpesčiais rugsėjo pradžioje lankėmės Jurbarke. Buvusi Jurbarko MSV seniai tapo UAB „Jurmelsta“. Tai ramiai, nuosekliai dirbantis kolektyvas, kuriam daugelį metų vadovauja hidrotechnikos inžinierius Kęstutis Naujokas. Apie tai, kokius darbus atlieka ir kaip sekasi šiam darbuotojų kolektyvui – rašinys: “Jurmelsta” dirba atsakingai”.

                        *        *       *

Populiariais tarp LŽHIS narių tapo Sąjungos organizuojami konkursai geriausiems žemės tvarkymo ir hidrotechnikos projektams nustatyti. Kaip konkurso dalyviams sekėsi šiemet, kokių projektų autoriai nugalėjo ir buvo apdovanoti – rašinys “LŽHIS konkurso nugalėtojai”.

 

Turinys_Nr3